Berehy Górne (Brzegi Górne) leżą przy wielkiej obwodnicy, pomiędzy Połoniną Wetlińską i Caryńską. Zabudowania nieistniejącej obecnie wsi ciągnęły się na przestrzeni ponad 4 km, od Wyżniańskiego Wierchu do Przełęczy Wyżnej (nad Berehami). W 1921 roku wieś liczyła 100 domów i 527 mieszkańców.
Na podejściu z Berehów na Połoninę Caryńską, otoczona cmentarzem, stała drewniana cerkiew greckokatolicka z 1897 roku, zniszczona w roku 1946. Zachowały się fragmenty podmurówki oznaczone drewnianym krzyżem. Na cmentarzu przetrwało 11 nagrobków, a najpiękniejsze są dziełem miejscowego kamieniarza Hrycia Buchwaka. Przy drodze uwagę zwraca okazały, pomnikowych wymiarów, jesion, który rośnie przy odsłoniętych niedawno fundamentach dawnego dworu.
Inne ślady po dawnych mieszkańcach to zarośnięte podmurówki domostw, stare piwniczki, zdziczałe drzewa owocowe oraz okazałe lipy, jesiony i jawory, które towarzyszyły domostwom.
Obecnie w dolinie prowadzony jest ekstensywny wypas owiec, a w bacówce przy obwodnicy można kupić sery i wyroby z wełny.